Näyttävä ja energiatehokas herkkuvitriini palvelulinjaston yhteyteen premium-tuotteiden esillepanoon. Vitriini on suunniteltu korostamaan esimerkiksi lihaa, juustoja ja leivonnaisia tyylikkäästi ja myyvästi. Läpinäkyvät rakenteet ja moderni muotoilu nostavat tuotteet jalustalle ja houkuttelevat asiakkaan pysähtymään. Vitriini soveltuu sekä palvelu- että itsepalvelukäyttöön.
Suuret lasipinnat ja tuotteita korostava LED-valaistus luovat laadukkaan visuaalisen ilmeen. Meat-mallissa valaistuksen sävy on punertava, kun taas Pastry-versiossa valo on raikkaan valkoinen. Ovet avautuvat sekä henkilökunnan että asiakkaiden puolelle. Meat-mallissa ovet on varustettu akryylikahvoilla, Pastryssa avaus tapahtuu lasin alareunasta (ks. kuvat). Kalusteen takana on pieni työtaso henkilökunnan käyttöön.
Yhdistele kokonainen palvelulinjasto Cogita-palvelulasikkosarjasta. Sarjaan kuuluu myös palvelulasikko, hybridi “GO”-kaluste, itsepalvelulasikko, kylmähylly sekä linjaston kulmamoduulit – kaikki samoilla ulkomitoilla yhteensopiviksi suunniteltuina. Lisävarusteilla kaluste on helppo viimeistellä tarpeita vastaavaksi.